با محبوب ترین برندهای ساعت سوئیسی در ایران آشنا شوید

با محبوب ترین برندهای ساعت سوئیسی در ایران آشنا شوید

تاریخ
1401/04/27 5:10 PM
دسته

1 - Rolex

جالب است بدانید قدرتمندترین و ثروتمند ترین شرکت سوئیسی ثروتش را فقط از فروش ساعت بدست آورده است.
ساعت های رولکس یک اکسسوری محبوب در مد و فشن در کشورهای توسعه یافته است.
ساعت های رولکس به علت قیمت بالا و محبوبیت در میان بازیگران و ورزشکاران در بین مردم عامه جهان به نمادی به زندگی لوکس مبدل شده است.
طراحی و کیفیت ماندگار، استفاده از فلزات گران قیمت، سابقه تاریخی درخشان و دست ساز بودن آن رولکس را به قدرتمندترین و معتبرترین شرکت ساعت سازی دنیا تیدیل کرده است.
موتور محصولات رولکس از نوع مکانیکی و جنس شیشه غالبا یاقوت کبود است، که کاملا در برابر خط و خش مقاوم است، فلزات بکار رفته معمولا از طلا، پلاتین، استیل و یا ترکیبی از آن هاست، استفاده از طلا در ساعت های رولکس بسیار رایج است.
نکته جالب دیگر در مورد برند رولکس دید سرمایه گذاری بلندمدت به آن است، رولکس جزو معدود برندهای ساعت است که با گذشت زمان نه تنها از قیمت آن کاسته نمی شود بلکه به قیمت آن افزوده خواهد شد.

1 - Patek philippe

اگر به لیست گران ترین ساعت های مچی جهان توجه کنید حتما نام این برند سوئیسی را دیده اید.
شرکت پتک فیلیپ به داشتن ساعت های بسیار گران قیمت و پیچیده شهرتی جهانی دارد، تعداد تولیدات این کمپانی در برابر رقیب خود رولکس بسیار کمیاب، و در مقابل به علت پیچیدگی و صرف وقت بسیار زیاد در ساخت آن دارای قیمت های نجومی است
اگر سوالی ازشما پرسیده شود، که گفته شود یک برند ساعت کاملا دست ساز نام ببرید، بهترین جواب پتک فیلیپ است. در حقیقت به علت پیچیدگی های بسیار تمام قطعات توسط دست و توسط حرفه ای ترین ساعت سازان در جای خود قرار داده شده است.
تا گران تری، خاص ترین، زیباترین و پیچیده ترین ساعت های دنیا متولد شود.

3- Omega

نام امگا در تاریخ ماندگار شد از زمانی که پا را از این کره خاکی فراتر گذاشت و به دنیایی دیگر سفر کرد، در حقیقت این امکانات و ویژگی های خاص امگا بود که حتی در مهم ترین ماموریت تاریخ که همان پرتاب آپولو ۱۱ به کره ماه بود برگزیده شد.
در مقابل دو رقیب خود رولکس و پتک فیلیپ در لیست گران ترین ساعت های جهان جایگاهی ندارد چون از فلزات و سنگ های قیمتی در ساخت آن خبری نیست، ولی اگر به لیست دقیق ترین ساعت های دنیا نگاهی کنید متوجه خواهید شد چرا در آپولو ۱۱ و بسیاری از رویداد های مهم ورزشی تاریخ و المپیک ها به عنوان زمان سنج رسمی انتخواب شده است.

4- Swatch

سواچ در حقیقت واکنشی به انقلاب ساعت های کوارتز در ژاپن بود، که بسیار ارزان و دارای دقتی بالا بودند.
ساعت های سواچ بر خلاف دیگر ساعت های سوئیسی که دارای موتور مکانیکی بودند از یک موتور کوارتز استفاده می کند. قیمت آنها نسبت به دیگر سوئیسی بسیار ارزان است تمام افرادی که به ساعت های سوئیسی علاقه مند می توانند بدون نگرانی از قیمت یک ساعت سوئیسی داشته باشند.
مدل های فانتزی این شرکت دارای محبوبیتی جهانی است، استفاده از رنگ های شاد، نقش و نگار های کودکانه باعث شده در بین نوجوانان و جوانان و بخصوص بانوان جوان بسیار محبوب باشد

5- Rado

رادو یک شرکت ساعت سازی سوئیسی متعلق به گروه سواچ است، که با تمرکز به تولید آلیاژها و مواد خاص شهرت زیادی دارد.
در واقع برنامه و سیاست شرکت تمرکز بر خلق آلیاژها و موادی است که تاثیر شگرفی بر کیفیت محصولات در صنعت ساعت سازی دارد
ساخت اولین شیشه ضدخش به اسم کریستال یاقوت کبود ( سافایر ) که دومین ماده سخت بعد از الماس است بدون شک پیشرفت بسیار بزرگی در جهت کیفیت و ارتقا صنعت ساعت سازی است.
استفاده و خلق نوعی سرامیک خاص به جای فلزات که از خصوصیات آن سبکی و ضدخش بودن است گام دیگری در جهت ارتقا صنعت ساعت سازی جهان است.
و بسیاری از اختراعات دیگر که بیشتر در حوزه مواد و آلیاژ هاست

6- Tissot

اگر بدنبال یک ساعت مچی سوئیسی با قیمت مناسب هستید تیسوت یک انتخواب مناسب است، تیسوت یکی از پرفروش ترین و مشهورترین برندهای سوئیسی در جهان است و علت آن واضح است ساخت سوئیس و قیمت مناسب، و البته از کیفیت بالای آن هم نباید غافل شد.
در واقع امتیاز اصلی این برند سوئیسی مقرون به صرفه بودن آن است بنابراین هر فردی بدون نگرانی از قیمت می تواند یک ساعت سوئیسی با کیفیت داشته باشد
برخی از دستاوردهای دیگر شرکت تیسوت عبارتند از تولید؛
اولین ساعت جیبی تولید انبوه
اولین ساعت جیبی با دو منطقه زمانی
اولین ساعت ضد مغناطیسی
اولین ساعت پلاستیکی
اولین ساعت از جنس سنگ
و اولین ساعت چوبی